Hořčičný olej se skládá za studena lisovaného oleje ze semen hořčice. Zrna a semena obsahují esenciální hořčičné oleje, které zajišťují ostrou chuť hořčice.
Hořčice původně pochází z Asie, do Evropy přišla v pozdním středověku. I dnes je hořčičný olej v Indii rozšířeným jedlým olejem. Samotný hořčičný olej není ostrý a má poněkud nevýraznou chuť. Teprve když se smísí s vodou, vzniká typická pikantní chuť hořčice.
●     Z velké části se skládá z jednoduchých nenasycených mastných kyselin.
●     Rovněž obsahuje esenciální polynenasycené mastné kyseliny omega-6 mastné kyseliny (kyselina linolová) a omega-3 mastné kyseliny. Obě společně jsou důležité pro zdravý imunitní systém.

hořčice semena
Hořčičný olej: exotický kuchyňský olej s mnoha výhodami

V kuchyni můžete použít hořčičný olej jako každý jiný kuchyňský olej. Odolává vysokým teplotám, takže na něm můžete smažit. V důsledku tepla se však základní hořčičné oleje rozpadají a olej ztrácí svou ostrost. Na rozdíl od olivového oleje hořčičný olej vytváří pro zdraví nebezpečné plyny pouze při teplotách okolo 250 stupňů Celsia. U kouře při této teplotě existuje podezření, že je karcinogenní.
●     Obzvláště indické kari pokrmy dostávají svou typickou chuť skrze hořčičný olej.
●     Studený olej dává omáčkám nebo dipům pikantní dotek.
●     Hořčičný olej rozvíjí svou hojivou energii, zejména když voda uvolňuje éterické oleje.
Hořčičný olej můžete aplikovat externě na masáže, do vany, do lahve na nohy nebo na mokré komprese.
Účinek hořčičného oleje:
●     posiluje imunitní systém a působí proti bakteriím, virům a plísním
●     podporuje krevní oběh a ohřívá pokožku
●     uvolňuje svalové napětí
●     má analgetický účinek
●     vyčistí nos a umožní vám dýchat lépe
●     uvolňuje průdušky od hlenu
●     stimuluje chuť k jídlu
●     podporuje trávení v mastných potravinách
●     stimuluje močový měchýř

odpočinek při svíčkách
Hořčičný olej o vás pečlivě pečuje

Kyselina linolová v hořčičném oleji je také součástí kůže, takže pokožka snáze absorbuje hořčičný olej během masáže. Kyselina linolová v kožních buňkách reguluje rovnováhu tuku a vlhkosti. Po masáži s hořčičným olejem vypadá kůže čerstvá a růžová. Tradiční indická kosmetická péče využívá bavlněná razítka pro masáž. Vlhké bavlněné ručníky jsou naplněny léčivými bylinami a jsou namočené v hořčičném oleji.

Masáž z oleje na celulitidu

Hořčičný olej může pomoci proti celulitidě. Energetické oleje v hořčičném oleji zahřejí pokožku a tím podporují odstraňování odpadních látek. Aplikujte hořčičný olej na stehna a masírujte kůži mokrými kartáčky. Po asi půl hodině masáže opláchněte zbytek oleje a naneste olej na ošetření, například březový olej.
Koupel

●     U nachlazení také vdechujete esenciální oleje ve vodní lázni. Po koupeli je kůže mírně načervenalá a zahřátá. Zabalte se a jděte rovnou do postele. Během noci nachlazení vypotíte.
●     Při bolesti zad může ostrý éterický olej bolest zmírnit.
●     Pokud máte depresi, může být horká vana osvěžující.