Adventní věnec
Naprosto nezbytná sváteční dekorace. Vůně lesa ve formě větví jehličnanů a čtyři svíce k odpočítávání čtyř týdnů v období Adventu. Na ozdobu se dají použít šípky, šištičky, červené bobule (jeřabiny), perníčky, stuhy, baňky a cokoliv vás napadne.
Přírodní citrusové dekorace
Svěží vůně společně s kořením je pro zimní měsíce ideální. Nejen, že neodolatelně voní, ale vytvořené ovocné dekorace také krásně vypadají. Jak můžeme ovoce využít?
· Do pomerančů dekorativně napíchejte hřebíček a ozdobte jimi třeba stůl.
· Vykrojené tvary (např. hvězdičky) z kůry a plátky citrusů usušte v troubě, napíchněte na háček a pověste na stromeček, větvičky jehličí nebo je připevněte na adventní věnec.
Kouzelné jmelí
Tradiční vánoční rostlina, která by vám doma rozhodně neměla chybět. Jmelí se dá koupit přírodní zelené, pozlacené, postříbřené, ale poslední roky můžeme vidět i různobarevné. Kytičku ze jmelí zavěšujeme na dveře, do oken, volně do místnosti (na lustr) nebo necháme ve váze.
Polibek pod jmelím na Štědrý den má podle tradic zajistit lásku po čas dalších Vánoc. Málokdo ví, že štěstí potká jen člověka, který je jmelím obdarován a nikoliv toho, kdo si je koupí – štěstí se přece koupit nedá.
Další jednoduché tipy na výzdobu:
· Slavnostní atmosféru pomůže svými sametově rudými listy dotvořit také Pryšec nádherný neboli vánoční hvězda.
· Pár kousků celé skořice svažte červenou stuhou a ozdobte jimi stůl nebo je někam zavěste.
· Využijte inspirace z Ameriky a zábradlí schodiště nebo terasy omotejte vánočním řetězem.
· Ze stuh vytvořte velké mašle a připevněte je na garnýže nebo třeba opěradla židlí.
· Pokud máte zahradu, nezapomeňte ozdobit také keře, stromky, případně i plot. Postačí vám k tomu obyčejná světýlka.
· Další možností osvětlení okolí domku jsou svíce ve sklenicích (zavařovacích), které můžete rozmístit různě po celé zahrádce.
Přejeme vám krásné svátky!